Prace budowlane w Muzeum Polskiej Wódki już za nami.

Aktualnie trwają prace wykończeniowe całego budynku i już wkrótce zacznie się aranżacja wnętrz. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby zajrzeć za kulisy powstania Muzeum Polskiej Wódki i zobaczyć, co czeka odwiedzających w tym wyjątkowym miejscu.

Siedziba Muzeum będzie się znajdować w dawnym Zakładzie Rektyfikacji na terenie Centrum Praskiego Koneser przy Placu Konesera w Warszawie. Otwarcie planowane jest na czerwiec 2018 roku. Lokalizacja Muzeum Polskiej Wódki na terenie kompleksu Centrum Praskiego Koneser nie jest przypadkowa. To właśnie w tym miejscu przez ponad sto lat produkowano znane wielu Polakom, kultowe marki polskich wódek. Budynek obecnie jest rewitalizowany według projektu opracowanego przez biuro architektoniczne Nizio Design International. Sztab architektów, twórców wizualnych oraz ekspertów odpowiedzialnych za narrację muzealną pracuje nad taką aranżacją budynku, aby stał się on nie tylko nowoczesnym, wypełnionym multimedialnymi ekspozycjami obiektem muzealnym, ale także miejscem, w którym goście będą mogli przyjemnie spędzić wolny czas.

W części muzealnej będzie można zobaczyć autentyczne eksponaty, a goście Muzeum będą mogli dosłownie dotknąć historii i tradycji polskiego gorzelnictwa dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii. A to tylko jeden z wielu aspektów powstających ekspozycji.

– „Muzeum Polskiej Wódki to nie tylko instytucja poświęcona historii narodowego alkoholu. To przede wszystkim miejsce edukacji w wielu obszarach: architektury, designu, sztuki, czy kulinariów. Polska Wódka, jako część naszej tożsamości kulturowej, otwiera możliwość pokazania spektrum tematów. Naszą rolą jest ich przedstawienie w jak najbardziej atrakcyjny dla współczesnego odbiorcy sposób.” – mówi Mirosław Nizio, właściciel pracowni architektonicznej Nizio Design International.

Do dyspozycji odwiedzających Muzeum Polskiej Wódki będzie również specjalnie zaaranżowana część gastronomiczno-usługowa, złożona z baru, bistro i restauracji (a w niej m.in. zrekonstruowane elementy historycznych pieców żeliwnych). Oprócz tego, gdzie możliwa będzie degustacja i zakup najlepszych Polskich Wódek.

Więcej o pracach na terenie Muzeum Polskiej Wódki dowiecie się z poniższego filmu oraz galerii zdjęć.

Film „Zza kulis Muzeum Polskiej Wódki”:

Galeria zdjęć z placu budowy:

Bądź na bieżąco ze wszystkim co dotyczy Polskiej Wódki. Dołącz do fanów Muzeum Polskiej Wódki na Facebooku. oraz obserwuj profil na Instagramie.