Zaserwuj sobie chwilę wytchnienia i odwiedź kino Muzeum Polskiej Wódki! Rozsiądź się wygodnie i poznaj czerwcowe Seanse przy wspólnym stole. Sprawdź, co przygotowaliśmy dla naszych Gości w tym miesiącu.

Pamiętaj, że Goście naszych seansów otrzymują wyjątkowe bony rabatowe do cocktail baru ¾ oraz sklepu Alembik!

SEANSE W CZERWCU:

• 07.06.19 SMAK CURRY 20:45

Życie w Indiach jest jak hinduskie jedzenie – bogate w aromaty, smaki i kolory. Gdy wskutek kulinarnej pomyłki losy dwojga obcych sobie ludzi niespodziewanie się splotą, miłość okaże się dla nich najlepszą przyprawą.

Ila, wciąż młoda i piękna gospodyni domowa, postanawia dodać trochę koloru swemu bezbarwnemu małżeństwu – zgodnie z maksymą „przez żołądek do serca”. Kobieta ma wielką nadzieję, że nowa potrawa, której smak doprowadziła do doskonałości, przyspieszy bicie serca jej wiecznie nieobecnego męża. Specjalna przesyłka z jedzeniem, wysłana do niego do biura, przez pomyłkę trafia w ręce innego mężczyzny. Podejrzewając, że ktoś obcy zjada przygotowane przez nią posiłki, następnego dnia Ila wkłada do przesyłki nie tylko obiad, ale też liścik. Wieczorem dostaje od nieznajomego odpowiedź…

Tak rozpoczyna się pełna subtelnych emocji historia dwojga ludzi, pragnących nadać życiu odrobinę smaku.

Po seansie serdecznie zapraszamy widzów do baru ¾ na poczęstunek od Bombaj Masala!

• 14.06.19 JIRO ŚNI O SUSHI 20:45

85-letni Jiro Ono jest właścicielem najmniejszej restauracji świata, która otrzymała trzy gwiazdki w prestiżowym rankingu Michelina. To legendarne miejsce w samym sercu Tokio, gdzie serwowane jest wyłącznie sushi. Za najwyższą jakość płaci się tu astronomiczne ceny, a mimo to na rezerwacje stolika trzeba czekać wiele tygodni. Ale Jiro Ono poświęcił swojej restauracji i poszukiwaniu doskonałego smaku całe życie.

„Jiro śni o sushi” z muzyką Philipa Glassa („Godziny”, „Koyaanisqatsi”) to opowieść o japońskiej tradycji i poszukiwaniu doskonałości. To wielowymiarowy portret niezwykłego człowieka i pasji, która stała się sposobem na życie.

Po seansie serdecznie zapraszamy widzów na urodzinowy koktajl i poczęstunek od Susharni!

• 21.06.19 KOMUNA 20:45

Anna (Trine Dyrholm) ma dość mieszczańskiego życia. Namawia męża na eksperyment: zerwanie z nudnym, ustatkowanym życiem i konserwatyzmem epoki. Wspólnie postanawiają stworzyć hipisowską komunę w wielkiej willi, która nieoczekiwanie przypadła im w spadku.

Wraz z Anną i jej rodziną zostajemy zaproszeni do życia we wspólnocie, której członkowie razem się budzą i zasypiają, wspólnie gotują, jedzą i powierzają sobie sekrety. Jednak przyjaźń, miłość i tolerancja żyjącej pod jednym dachem grupy zostaje wystawiona na próbę, kiedy mąż Anny zwierza się jej ze swoich planów. Chciałby, aby do komuny dołączyła znacznie młodsza dziewczyna, w której się zakochał.

„Komuna” to najnowszy film Thomasa Vinterberga, najważniejszego – obok Larsa von Triera – duńskiego reżysera, twórcy „Festen”, „Z dala od zgiełku” i nominowanego do Oscara „Polowania”. W roli głównej wystąpiła Trine Dryholm, największa gwiazda duńskiego kina, nagrodzona za najlepszą rolę kobiecą na ostatnim festiwalu w Berlinie, znana z pamiętnych ról w filmach Susanne Bier („Wesele w Sorrento”, „W lepszym świecie”).

• 28.06.19 PO TAMTEJ STRONIE 20:45

Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”). Mistrzowski film, w którym może się przejrzeć (i pośmiać z siebie) współczesna Europa.

Po sukcesie zrealizowanego we Francji „Człowieka z Hawru”, pełnego nawiązań do tamtejszego kina lat trzydziestych i czterdziestych, fiński mistrz postanowił wrócić do ojczyzny. W nagrodzonym na tegorocznym Berlinale „Po tamtej stronie” opowiedział historię mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii – Khaleda. Choć znajomość między mężczyznami zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni?

W najnowszym filmie Kaurismäki nie pozostaje głuchy na echa wzbierającej na całym świecie fali ksenofobii i nacjonalizmu (w jednej ze scen Khaled opowiada o tym, jak w drodze do Finlandii został pobity przez skinheadów w Gdańsku). Fiński reżyser swoim zwyczajem potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru.

Z Kinem w Muzeum Polskiej Wódki na stałe współpracuje Jakub Koisz.

Jakub Koisz, dziennikarz i krytyk filmowy współpracujący ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich, Film.org.pl i Radiową Czwórką. Wielokrotny gość programów telewizyjnych, radiowych i prelekcji o tematyce filmowej. Prowadzi podcast popkulturowy na portalu Movies Room o nazwie Fight Room. Miłośnik kina, sportu i komunikacji społecznej.

Cena biletu: 20 zł

Bilety można zakupić w Salonie Alkoholi Alembik.

Ponadto, bilety można również rezerwować pod numerem telefonu: 513 289 260 lub pisząc na adres: kino@pvm.pl.

Zarezerwowane bilety należy odebrać najpóźniej 30 minut przed seansem.

Wstęp do kina Muzeum Polskiej Wódki wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Regulamin kina

Do zobaczenia w kinie Muzeum Polskiej Wódki!

Adventure WarsawKoneserKatalog MarzeńPijalnie Czekolady WedelWuWuZoniKarta WarszawiakaBookingMy Guide WarsawWPT 1313PR Bez Krawatów