Zwiedzając ekspozycję Muzeum już wkrótce przekonacie się, że żaden szczegół nie jest dziełem przypadku. Tymczasem przeczytajcie, skąd osoby zaangażowane w tworzenie Muzeum czerpały inspiracje do zaprojektowania jego strony wizualnej.

Logotyp, obrazy i kolorystyka

Autorem logotypu Muzeum Polskiej Wódki jest jeden z najwybitniejszych polskich grafików, dyrektor kreatywny firmy KreacjaPro – Andrzej Pągowski. Należy on do grona przedstawicieli znanej i cenionej na całym świecie Polskiej Szkoły Plakatu. Inspiracje były genialne w swojej prostocie – logotyp zawiera zarówno litery M oraz W, jak i odniesienie do kształtu kieliszka. Kolor logotypu również nie jest przypadkowy – jasny błękit przywodzi skojarzenia z dobrym nastrojem i relaksem przeżywanym w miłym towarzystwie.

Posłuchajcie opowieści Andrzeja Pągowskiego o procesie twórczym tego najważniejszego elementu identyfikacji wizualnej Muzeum:

Aby nadać wszystkim treściom wyjątkowego i bardzo polskiego charakteru, w identyfikacji wizualnej Muzeum nawiązano m.in. do stylistyki Polskiej Szkoły Plakatu. Faktura tła wykorzystywana we wszystkich materiałach drukowanych oraz na stronie www przypomina papier czerpany, wykorzystywany do tworzenia obrazów i plakatów właśnie z tej szkoły. We wszystkie kreacje wpisana jest też przemyślana kolorystyka, na którą składają się cztery barwy –  podstawowemu błękitowi towarzyszy czerwień, żółć i granat. Tak zaprojektowana wizualna strona Muzeum ma z założenia wywierać na oglądającym wrażenie o bliskim, przyjaznym charakterze tej wyjątkowej instytucji.

Bądź na bieżąco ze wszystkim co dotyczy Polskiej Wódki. Dołącz do fanów Muzeum Polskiej Wódki na Facebooku. oraz obserwuj profil na Instagramie.

Adventure WarsawKoneserWhisky Live WarsawKatalog MarzeńPijalnie Czekolady WedelWuWuZoniKarta WarszawiakaBooking

Dnia 18 grudnia (wtorek) Muzeum czynne będzie od godziny 12:00

Za utrudnienia przepraszamy.