Okazjonalne zwiedzanie muzeum polskiej wódki

Tylko 31 grudnia o godz.17:00 i 17:20 organizujemy niepowtarzalne zwiedzanie w towarzystwie dwóch przewodników, zakończone sylwestrową degustacją!

Godz.17:00: Sylwester z Polską Wódką wczoraj i jutro
Karolina i Mariusz z karnawałowym twistem opowiedzą o przeszłości i przyszłości Polskiej Wódki.

Przeszłość, rozumiana jako staropolskie zwyczaje sylwestrowe, najciekawsze toasty, anegdoty z pamiętnych bali sylwestrowych. Znani ludzie, nieznane fakty, ciekawe anegdoty, plotki i ploteczki.

Przyszłość – jesteśmy największym producentem w UE, a eksportujemy tylko ok. 20% – co to oznacza?

Przyjrzymy się najciekawszym noworocznym tradycjom, drinkom i toastom z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem rynków, gdzie pozycja Polskiej Wódki jest szczególnie silna. Opowiemy także, jak nasz tradycyjny trunek wpisuje się w światowe trendy.

Godz.17:20: Bal czy prywatka? Poradnik perfekcyjnego Sylwestrowicza
Sebastian i Agnieszka zabiorą Was na wycieczkę po Muzeum, która będzie miała charakter zabawnego instruktażu – jak można przygotować niestandardową, ale tradycyjną, imprezę sylwestrową? Jak zabłysnąć w towarzystwie wyjątkowymi recepturami, toastami i zwyczajami?

Opowiemy o alchemii, wierzeniach na temat działania alkoholu i zwyczajach na średniowiecznym dworze.

A także o tym, jak świętujemy dzisiaj. Krótka historia świętowania Sylwestra, najciekawsze zwyczaje, toasty, gusta i zakąski.

A to wszystko okraszone niebanalnym poczuciem humoru.

Duża dawka rozrywki przed Wami!

Zapraszamy!